2007 yılından bugüne kadar sağlık ve termal turizmine yenilikçi ve profesyonel bir bakış açısı getiren YAKAZA GROUP, geçmişten gelen bu tecrübesini Peloid’in bilimsel kanıtlı tedavi gücü ile harmanlayarak TERMALIFE®, ACNEPEL®, PELOFLEX®, PELOMIX® (Peloid Kazanı) ve diğer tamamlayıcı tedavi ürünleri ile kullanıcıların hizmetine sunmuştur.

Tedavi amaçlı eğlenceli “Peloid Havuzları” portföyüne de sahip olan Yakaza Group; birçok otel, termal otel, spa ve devre mülklerde peloid uygulamaları sunmakta, Ortadoğu ülkeleri yanında birçok Avrupa ülkesine ihracat gerçekleştirilmektedir.

Yakaza Group, üretim için peloid ve mineral içeriği bilimsel ve resmi otoritelerce gösterilmiş Afyon Sandıklı’yı kaynak olarak kullanır. Çamur banyoları (peloidoterapi) ile ünlenmiş Sandıklı, Frigler döneminden günümüze kadar uzanan bir termal merkezdir ve Sandıklı’ya Frigler döneminde Firigya Salutari- Şifalı Frigya ismi verilmiştir. Sandıklı Ovası’nın alüvyal tabanı ile termal kaynaklar birleşince terapi (tedavi) özelliği oldukça yüksek bir çamurun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Yaklaşık 68oC sıcaklığa sahip termal kaynak kumlu-killi toprakla birleşerek 40-45oC dolaylarında bir sıcaklığa erişir ve çamur banyolarında kullanılacak hale gelir.

Bu zengin termal kaynakların bulunduğu bölgede yer alan YAKAZA GROUP Üretim tesisleri GMP (Good Manufacturing Practices / İyi Üretim Uygulamaları) belgesi ile onaylanmıştır ve periyodik olarak resmi otoritelerce denetlenir. Ürün içerikleri; Sağlık Bakanlığı, Atom Enerjisi Kurumu, Valilik ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde yapılan analizlerce onaylanmıştır ve “Sağlık Bakanlığı-Peloidlerin Üretimi ve Satışı Hakkındaki Tebliği”ne uygunluğu belgelidir.

YAKAZA GROUP, bu profesyonel çizgide üretim yapabilmek için üretimden ürünün raflara geçişine kadar her aşamada alanında yetkin akademik uzmanlara danışarak, bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak ilerler.

Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa’da birçok tedavi alanında yenilikçi-kaliteli çözüm sunan zengin ürün portföyü için 500.000 $’ı aşan AR-GE yatırımı ve günlük 20 ton üretim kapasitesi YAKAZA GROUP ürün kalitesinin güvencesidir.